Bár Kanadában továbbra is a két hivatalos nyelvet, az angolt és a franciát beszélik a legtöbben, több mint 6,6 millióan egy harmadik – túlnyomórészt valamilyen ázsiai – nyelven társalognak otthon a családtagokkal. A nemzeti statisztikai hivatal jelentése szerint ezeknek az embereknek közel egyharmada, vagyis a lakosság 6,5 százaléka, csak egyetlen nyelven beszél, amely jelen esetben egy idegen nyelv.
A kanadaiak többsége, 58 százaléka, azaz mintegy 19 millió ember otthon csak az angolt használja, míg 18,2 százalék, azaz 6 millió csak a franciát. Mind az angolul, mind a franciául beszélők arányában némi visszaesés tapasztalható a 2006-os adatokhoz képest. A 2011-es cenzus szerint a kanadaiak 17,5 százaléka – 5,8 millió fő – tud mindkét hivatalos nyelven.
A legnagyobb ütemben a filippínót (tagalog) beszélők száma emelkedett az észak-amerikai országban: 2006-hoz képest 2011-re 64 százalékkal többen, azaz 279 ezren beszélték a Fülöp-szigeteki nyelvet. A filippínón kívül még hét másik idegen nyelv használóinak a száma nőtt több mint 30 százalékkal: egyre több kanadai háztartásban csevegnek mandarin, arab, hindi, kreol, bengáli, perzsa és spanyol nyelven. Ennek következményeként csökkent viszont a régi betelepülők leszármazottainak, így a görögül, lengyelül vagy olaszul beszélőknek az aránya. A népszámlálás adataiból kiderül az is, hogy 213 ezren vannak azok, akik valamilyen őslakos nyelven beszélnek, amelyek közül a három leggyakrabban használt a szrí, az inuktitut és az ojibvé.