„A király elfogadta a Fajez Taravneh vezette kormány lemondását, és új kormány alakítására kérte fel Enszúrt” – mondta a királyi palota egyik név nélkül nyilatkozó illetékese. Hozzátette: a kormány lemondása összhangban van az alkotmány idevonatkozó, tavaly elfogadott módosításával, amely kiköti, hogy a parlament feloszlatása után le kell mondania a kormánynak.
A választások időpontját még nem tűzték ki, az uralkodó korábbi szavaiból azonban kiderült, hogy év végéig szeretné lebonyolíttatni a voksolást; az alaptörvény értelmében maximum négy hónap áll erre rendelkezésére.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!