A munkabeszüntetéseket az ország két legnagyobb szakszervezeti szövetsége, a magángazdaságban dolgozók vezető szakszervezete, a 700 ezer embert tömörítő GSEE, valamint a 350 ezer taggal rendelkező, de mintegy 2,5 millió munkavállaló érdekeit védő ADEDY közszolgálati szakszervezeti szövetség szervezte. Csütörtök reggeli értesülések szerint Athénban zárva maradtak a minisztériumok, más állami hivatalok és az iskolák is. Megbénult a vasúti, valamint a kompközlekedés.
Szerda este több tízezer ember tartott békés tüntetést a görög fővárosban a gazdasági megszorítások ellen. A nap folyamán az ügyvédek, a közjegyzők, a bírósági végrehajtók, az orvosok, a mérnökök, a gyógyszerészek és az újságírók szüntették be a munkát.
A görög kormány a közelmúltban 13,5 milliárd eurót kitevő újabb megszorításokat vállalt. Korábban arról érkezett hír, hogy a hitelezők küldöttsége befejezte görögországi tárgyalásait. Az Európai Bizottság, a Nemzetközi Valutaalap és az Európai Központi Bank képviselői annyit közöltek, hogy a hitelnyújtási feltételek főbb pontjaiban megállapodás jött létre, egyes részletkérdésekben azonban folytatódnak az egyeztetések.
Athén már sok mindent elért, és a reformok jelentősen felgyorsultak – jelentette ki Angela Merkel októberi görögországi látogatása során. A német kancellár látogatása miatt akkor tiltakozó megmozdulások kezdődtek Athénban, ahol a rendőrség könnygázt és bódító gránátokat is bevetett. Szeptember 26-án is sztrájkolt Görögország: több millióan vettek részt a demonstráción az állami és magánszférából egyaránt, a résztvevők a kormány újabb megszorító intézkedései ellen tiltakoztak. A tüntetés Athénban erőszakba torkollott. Utoljára februárban, még az előző kormány idején voltak erőszakos cselekményekbe forduló megmozdulások.