Börtönbe juttatta az uralkodó megsértése

Fél év szabadságvesztésre ítéltek Bahreinben egy internetes aktivistát, mert a vádak szerint megsértette az uralkodót a Twitter közösségi portálra írt bejegyzéseivel.

BL
2012. 11. 02. 12:27
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az aktivistát – akinek nevét nem közölték – három társával együtt tartóztatták le a hatóságok októberben. Mindannyiukkal szemben az a vád, hogy becsmérelték az öböl menti ország uralkodóját, Hamad bin Isza al-Kalifa sejket. A három másik Twitter-aktivista ügyében a jövő héten várható ítélet. A bahreini állami hírügynökség szerint csütörtökön meghozott ítéletében a bíróság amellett, hogy börtönbüntetést rótt ki a vádlottra, elrendelte a férfi laptopjának és mobilkészülékének elkobozását.

Bahreinben már 21 hónapja tart a politikai nyugtalanság: a sziget síita többsége nagyobb befolyást akar kivívni magának a szunnita uralom alatt lévő országban, amelyben a 25 ezer fős lakosság 70 százaléka síita. Álláspontjuk szerint „szisztematikus diszkrimináció” sújtja őket: egyebek közt nem kerülhetnek vezető politikai és biztonsági tisztségekbe. A hatalmat gyakorló szunnita uralkodócsalád tett ugyan engedményeket – például szélesebb hatáskörrel ruházta fel a parlamentet –, ellenzéki csoportok szerint azonban ezek valójában vajmi keveset jelentettek.

Az ország vezetése kedden betiltotta a tüntetéseket, erre reagálva Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár csütörtökön úgy fogalmazott, a lépés korlátozza az emberi jogokat – beleértve a szólás, valamint a gyülekezés és egyesülés szabadságához való jogot – és csak tovább súlyosbítja a bahreini belpolitikai válságot.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.