Előállították a híres ellenzéki bloggert

Kubában csütörtökön előállították Yoani Sánchezt, az ország legismertebb ellenzéki bloggerét további mintegy húsz aktivistával együtt.

WL
2012. 11. 09. 7:38
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az aktivistákat a kubai főváros La Vibora kerületének rendőrkapitánysága előtt fogták le – közölte Yoandry Fontana kormánypárti blogger, aki a kommunista hatóságok álláspontjának megfelelő információkat tesz fel a világhálóra. Elizardo Sánchez, a Kubai Emberi Jogi Bizottság szóvivője szerint Yoani Sánchez után fél órával ugyanott lefogták a 135 napos éhségsztrájkja miatt közismertté vált Guillermo Farinas újságírót is, akit 2010-ben Szaharov-díjjal tüntetett ki az Európai Parlament.

 

Yoandry Fontana Twitter-bejegyzései szerint a kubai ellenzékieket „a közrend megzavarásáért és a társadalmi fegyelem megsértéséért” állították elő egy, „az amerikai hatóságok kezdeményezésére végrehajtott provokáció” során.

Nem sokkal előállítása előtt Yoani Sánchez a Twitteren megírta: más aktivistákkal együtt az említett rendőrkapitányságra megy, hogy híreket kapjon a szerdán őrizetbe vett újabb ellenzékiekről, köztük Yaremis Flores ügyvédről.

A 37 éves, nyelvész végzettségű Yoani Sánchezt, aki már több díjat is nyert a kubai helyzetet bíráló blogjáért (www.desdecuba.com/generaciony), idén október elején egyszer már őrizetbe vették a karibi szigetország délkeleti részén, ahová azért ment, hogy egy perről tudósítsa az El Pais című spanyol napilapot.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.