A hajó mintegy 110 utassal Malajziába tartott, amikor a dél-bangladesi Cox’s Bazar közelében elsüllyedt – közölte Zahíd Haszan, a bangladesi parti őrség alezredese. Hozzátette: halászok segítségével tizenegy utast sikerült kimenteni. Megkezdték a mentőakciót a többiek felkutatására. A túlélők közül legalább ketten az ENSZ szerint leginkább veszélyeztetett muzulmán közösség tagjai, rohingják voltak.
Október 28-án mintegy 130 utassal a fedélzetén süllyedt el egy hajó a Bengál-öbölben. Az utasok többsége Mianmarból menekülő rohingja volt. A Mianmarban jelentős kisebbségben lévő, bengáli eredetű muzulmánok és a buddhista többséghez tartozó arakániak között régóta fennálló ellentétek májusban váltak tettlegessé. Az összecsapásnak eddig közel 180 halottja volt, több mint százezren hagyták el otthonukat.
Mianmarban nem ismerik el a rohingja népcsoport tagjainak állampolgárságát, pedig a lakosság mintegy négy százalékáról, több mint 800 ezer emberről van szó. Az üldöztetés és az összecsapások elől sokan a szomszédos Bangladesbe próbálnak menekülni, ahol siralmas állapotban lévő menekülttáborok várják őket.