Az ENSZ BT elítélte Észak-Korea rakétakísérletét

Az ENSZ Biztonsági Tanácsa szerdán elítélte az észak-koreai műhold felbocsátását.

TK
2012. 12. 12. 23:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ENSZ BT szerint a hordozórakéta indításával Észak-Korea egyértelműen megsértette a BT 1718-as és 1874-es számú határozatát – nyilatkozta Mohamed Luliski, a BT decemberi soros elnöke, Marokkó ENSZ-nagykövete. A testület tagállamai folytatják megbeszéléseiket a megfelelő válaszról, közölte újságírókkal a zárt ajtók mögötti tanácskozásról.


A kommunista állam szerdán sikeresen Föld körüli pályára állított egy műholdat, és ezzel fontos lépést tett afelé, hogy elsajátítsa az Egyesült Államok szárazföldi területeit is elérő interkontinentális ballisztikus rakéta megépítésének technológiáját – írta szerdai elemzésében a The New York Times.

Az amerikai lap emlékeztetett rá, hogy 2011 elején Robert Gates amerikai védelmi miniszter Pekingben közölte: Phenjan öt éven belül képessé válhat arra, hogy elérje Amerika szárazföldi területét. A cikk szerzői szerint azonban Észak-Koreának hosszú utat kell még bejárnia ahhoz, hogy nukleáris rakétafegyverrel fenyegesse szomszédjait vagy Amerika nyugati partvidékét. Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár határozottan elítélte és provokatív tettnek minősítette a műhold felbocsátását.

A BT több diplomatája is reményének adott hangot, hogy a 15 tagú testület fontolóra veszi egy kötelező érvényű határozat elfogadását, esetleg a már hatályban lévő ENSZ-szankciók további szigorítását. Egy vezető nyugati diplomata – neve elhallgatása mellett – elmondta, hogy az Egyesült Államok, Európa, Japán és Dél-Korea támogatja a szankciók bővítését.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.