A dpa német hírügynökség jelentése szerint az ország 25 városából több mint 100 aktivista érkezett a kelet-bulgáriai tanácskozásra, amelyet hetek óta az interneten szerveztek. A találkozón a stratégiai ágazatokon kívül „minden forrás” állami kézbe vétele mellett foglaltak állást, de e források mibenlétét nem nevezték meg a hírügynökségi jelentésben.
Bulgáriában szerdán mondott le az erőszakossá vált tüntetések közepette a Bojko Boriszov vezette jobbközép kormány. A tüntetők elsősorban az elektromos áram magas díja, valamint a bulgáriai áramellátást kézben tartó külföldi cégek ellen tiltakoztak, később azonban már a politikai irányítási rendszer megváltoztatását követelték. Szombaton is kisebb tüntetést tartottak Plovdivban, az ország második legnagyobb városában, az ENV osztrák áramszolgáltató regionális központja előtt „Nem a monopóliumokra!” jelszóval. Vasárnapra tömegtüntetést hirdettek Szófiába, ahová meghívták Roszen Plevneliev köztársasági elnököt is.
Az államfő már megkezdte tárgyalásait a politikai pártokkal, hogy ügyvivői kormányt alakítsanak, amely az előre hozott választásokig látná el a legfontosabb irányítói feladatokat. A Fókusz bolgár sajtóügynökség jelentése szerint a köztársasági elnök kijelentette, hogy szakértőket fog keresni az ügyvivői kormányhoz, és nem fogja vizsgálni a jelöltek pártbeli hovatartozását. Elmondta, hogy hétfőn kormányalakítási megbízást fog átnyújtani a leköszönt miniszterelnök pártjának, a Polgárok Bulgária Európai Fejlődéséért (GERB) politikai erőnek, amely vissza fogja adni azt. Majd miután ugyanez lesz a helyzet a Bolgár Szocialista Párt (BSZP), illetve a török kisebbséget képviselő Mozgalom a Jogokért és a Szabadságért (DPSZ) esetében is, ügyvivői kormányt fog kinevezni, a parlamentet pedig várhatóan a jövő hét végéig feloszlatják, és az előre hozott választásokat az április vége és május közepe közötti időszak valamelyik napjára fogják kiírni.