Helikopter-balesetben meghalt a paraguayi elnökjelölt

Helikopter-balesetben meghalt Lino Cesar Oviedo paraguayi elnökjelölt – közölték vasárnap a hatóságok.

KG
2013. 02. 04. 5:21
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Oviedo egy vidéki politikai gyűlésről tért vissza éppen szombat este a fővárosba, amikor a helikopter rossz időjárási körülmények közé került és lezuhant. A gépen tartózkodó mindhárom ember, az elnökjelölt, a testőre és a pilóta meghalt – mondta egy légi irányítási szóvivő. Egy szemtanú szerint a helikopter a földnek csapódás után felrobbant.

A 69 éves Oviedo az ország harmadik legnagyobb ellenzéki pártjának – az Erkölcsös Állampolgárok Nemzeti Uniójának, UNACE – jelöltjeként indult volna az áprilisi elnökválasztáson. Az asuncióni parlament tavaly alkotmányos vádeljárásban felmentette tisztségéből Fernando Lugo elnököt, mert felelősnek tartották azért, hogy meghalt 17 ember egy illegális földfoglalók és a rendőrség közötti összecsapásban. Az idei elnökválasztásig Federico Franco alelnököt bízták meg az ideiglenes államfői tisztséggel.

A nyugalmazott tábornok és volt hadsereg-főparancsnok Oviedo több korábbi elnökválasztáson is indult, és a Reuters szerint nem mindig használt demokratikus eszközöket. Még ezredesként 1989-ben azt a feladatot kapta Andrés Rodríguez tábornoktól, hogy tartóztassa le Alfredo Stroessner diktátort. Rodríguez egy véres puccsal hatalomátvételt hajtott végre, ő lett az elnök, Stroessnert pedig Brazíliába száműzték, ahol 2006-ban meghalt.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.