Kígyók ezrei várták csendben a határátlépést

Csaknem ötezer kígyót akartak Kínába csempészni a szomszédos Mianmarból egy teherautón.

BuL
2013. 02. 25. 8:56
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Zsujli város rendőrsége „fülest” kapott, aminek alapján február 22-én – a kígyó évének második hetében – a hajnali órákban ellenőrizték a gyanús gépjárművet. A rajta lévő dobozokban 4815 kígyót számoltak össze, súlyuk megközelítette a négy tonnát. A hüllők többsége mérges patkánykígyó, illetve vipera volt, de találtak 230 kobrát is.

A kígyó kedvelt csemege Kínában, tenyésztése jövedelmező, de védett fajok szállítása és értékesítése, csempészése pedig különösen a kínai törvényekbe ütköző cselekmény.

A dél-, délnyugat-kínai országrészben elterjedt az állatcsempészet, tavaly például több mint 3600, Vietnamból származó krokodilt mentettek meg attól, hogy valamelyik kuangtungi étterem asztalára kerüljön. A Délkelet-Ázsia édesvizeiben honos, súlyosan veszélyeztetett sziámi krokodilok húsa ínyencfalatnak számít egyes dél-kínai városokban, és emiatt virágzik feketekereskedelmük.

Ugyancsak tavaly a rendőrség tobzoskák és más állatok tetemeinek százaira, medvehús tömegére bukkant egy raktárban. A védett állatokat, illetve azok testrészeit helyiek szerezték be a kínai-vietnami határvidéken. Értéküket 20 millió jüanra (hozzávetőleg 600 millió forint) becsülték.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.