A damaszkuszi kormány kész a Szíriában és külföldön élő ellenzékkel tárgyalni, ha a párbeszéd alapja a Bassár el-Aszad elnök által felvázolt politikai program, és a megbeszéléseket szír földön tartják – szögezte le közleményében a tárca. A külügyminisztérium üdvözölte, hogy Szergej Lavrov orosz külügyminiszter moszkvai tárgyalásra hívta meg Valíd Muallemet. Lavrov Moszkvában Ahmed Moáz el-Hatíbbal, az Ellenzéki Erők és a Szíriai Forradalom Nemzeti Koalíciója nevű ellenzéki ernyőszervezet vezetőjével is tárgyal.
Mihail Bogdanov külügyminiszter-helyettes, az orosz elnök közel-keleti különmegbízottja szerdán Conakryban leszögezte, hogy Moszkva minél előbb szeretne a szíriai külügyminiszterrel tárgyalni. Megerősítette az ellenzéki vezetőnek szóló moszkvai meghívást is. A látogatás időpontját még nem határozták meg, de úgy fogalmaztak, hogy minél előbb, annál jobb.
„A helyzet nehéz, operatív lépésekre van szükség, mert nem szűnik a vérontás, és a politikai rendezéssel kell foglalkozni” – hangsúlyozta Bogdanov.
A szíriai minisztérium leszögezte, hogy Muallem látogatásának nincs köze Hatíbéhoz, és kiemelte: „Damaszkusz kapui nyitva állnak egy szíriai területen megtartandó tárgyalás előtt”.