Rakétát lőttek Izraelre a Gázai övezetből

Izrael palesztin területek elleni, novemberi hadművelete óta először ismét rakétát lőttek izraeli területre a Gázai övezetből – közölte a jeruzsálemi közszolgálati rádió.

KG
2013. 02. 26. 8:19
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Gázából kedd reggel indított, Grad típusú rakéta a palesztin területtől északra, Askelón déli, ipari övezetében egy útba csapódott. Emberéletben nem esett kár, csak anyagi veszteség keletkezett. Izrael novemberben hajtott végre átfogó hadműveletet a Gázai övezetben, és ezalatt a palesztinok is több mint ezer rakétát lőttek ki. A Felhőoszlop nevű művelet – amelynek 177 palesztin és hat izraeli halottja volt – a palesztin területet kormányzó, szélsőséges Hamász szervezettel kötött tűzszüneti megállapodással zárult. Azóta nem lőttek palesztin rakétát Izraelre.

A zsidó állam és a palesztinok között egy hete kiéleződött a feszültség az izraeli börtönökben éhségsztrájkoló rabok, majd egy palesztin fogoly szombati váratlan halála miatt. Az utóbbi napokban emiatt számos helyen voltak zavargások a Jordán folyón túli palesztin területen, és izraeli katonák fellépése nyomán ezekben hétfőn többen meg is sebesültek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.