A vizsgálatot végző rendőri egység vezetője londoni sajtótájékoztatóján kijelentette: a nyomozás jelenlegi szakaszában nincsenek bizonyítékok arra, hogy bárkit felelősség terhelne Berezovszkij haláláért. Kevin Brown, a Temze-völgyi rendőrség detektív-főfelügyelője hangsúlyozta ugyanakkor azt is, hogy a halottkémi szemle elvégzése előtt nem lenne helyénvaló a találgatás a haláleset okáról.
Brown elmondása szerint Berezovszkij holttestét egyik munkatársa találta meg a néhai nagybefektető ascoti otthonában, a belülről bezárt fürdőszoba padlóján szombaton. A főfelügyelő közölte: a vizsgálatot végző nyomozócsoport jelenleg a közeli ismerősök és hozzátartozók meghallgatásával Berezovszkij életének utolsó napjairól próbál pontos képet alkotni, és arról, hogy az orosz pénzember milyen mentális állapotban volt halála előtt. A vasárnapi brit sajtónak nyilatkozó források szerint Berezovszkij az utóbbi időszakban súlyos depresszióval és anyagi gondokkal küszködött.
Berezovszkij néhány héten belül tanúként jelent volna meg azon a nagy-britanniai igazságügyi vizsgálaton, amely Alekszandr Litvinyenko egykori orosz állambiztonsági tiszt meggyilkolásának hátterét hivatott feltárni.
A néhai nagybefektető, aki számos alkalommal bírálta Vlagyimir Putyin orosz elnök rendszerét, a Londontól délnyugatra fekvő Ascotban lakott, nem messze II. Erzsébet királynő windsori rezidenciájától.Berezovszkij kastélynak is beillő otthonát vasárnap vegyi, biológiai és nukleáris szennyezőanyagok kezelésében jártas rendőrségi szakértők kutatták át, és a kutatás befejezéséig a holttestet sem szállították el. A rendőrségi vizsgálatot vezető tiszt a kutatás után bejelentette, hogy a szakértők az épületben semmilyen veszélyes anyagot nem találtak, és a birtok köré vont kordont is jórészt elbontották.
Berezovszkijnál azért kerestek veszélyes anyagot, mert szoros baráti kapcsolatot ápolt Alekszandr Litvinyenko egykori orosz állambiztonsági tiszttel, akit 2006 novemberében öltek meg a szervezetébe juttatott hatalmas adag polónium 210-es sugárzó izotóppal. A mérgező anyagot a Scotland Yard vizsgálata szerint Litvinyenko teájába csempészték a londoni Millennium Hotel bárjában, ahol a dezertőr exügynök 2006. november 1-jén két másik orosszal találkozott. Borisz Berezovszkij a gyilkosság után nem sokkal egy londoni sajtótájékoztatón kijelentette, hogy Litvinyenko megölése mögött személyesen Putyin állt.