Kim Dzsong Un nagy ígéretet tett a népnek

Kim Dzsong Un észak-koreai vezető az ország atomarzenáljának „minőségi és mennyiségi” gyarapítását és újabb műholdfelbocsátásokat ígért a Koreai Munkáspárt központi bizottsága vasárnapi plenáris ülésén.

LR
2013. 03. 31. 18:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„A nukleáris fegyveres erők a nemzet életét jelentik, és mindaddig nem szabad megválni tőlük, amíg az imperialisták és az atomfenyegetés léteznek a Földön” – jelentette ki a KCNA hivatalos hírügynökség közlése szerint Kim egy nappal a phenjani parlament tervezett ülése előtt, és egy nappal azután, hogy Észak-Korea kihirdette a hadiállapotot Dél-Koreával szemben. A munkáspárt lapja vasárnap közölte, hogy háború esetén a Japánban lévő amerikai katonai támaszpontokat is célba veszik. A japán kormány szóvivője erre úgy reagált: Észak-Korea agresszív provokációja megbocsáthatatlan. Kim hozzátette, hogy az ország az atomarzenál fejlesztésével párhuzamosan erőfeszítéseket tesz a gazdaság fellendítésére. Megismételte a lakossághoz intézett azon felhívását, miszerint fejleszteni kell a mezőgazdaságot és a könnyűipart, és Észak-Koreának „gazdasági hatalommá” kell válnia, jobb életszínvonalat kell elérnie.

A párt központi bizottsága 2010 szeptembere óta most tartott először plenáris ülést. Hétfőn a parlament, a Legfelsőbb Népi Gyűlés ülést tart, amelynek feltehetőleg köze van egy évfordulóhoz: április 11-én lesz egy éve, hogy Kim Dzsong Un a párt első titkára lett. A munkáspárt lapja, a Rodong Szinmun vasárnap közölte, hogy háború esetén a Japánban lévő amerikai katonai támaszpontokat is célba veszik. A lap három ilyet említett: az Aomori prefektúrában lévő miszavai, a Kanagava prefektúrában lévő jokoszukai és az Okinava szigetén lévőt.

A japán kormány szóvivője erre reagálva azt mondta: Észak-Korea agresszív provokációja megbocsáthatatlan. A kormány az Egyesült Államokkal, Dél-Koreával, Kínával és Oroszországgal együttműködve feszülten figyeli a helyzet alakulását – tette hozzá, utalva arra a négy országra, amely Japánnal együtt tárgyalásokat folytatott Észak-Koreával atomprogramja leszereléséről. Észak-Korea az amerikai–dél-koreai hadgyakorlat március 10-i kezdete óta már többször megfenyegette rakétacsapással Dél-Koreát és az Egyesült Államokat, és egy ízben a japán amerikai támaszpontokat is célpontként nevezte meg.

A kialakult helyzettel kapcsolatban az MNO közölt elemzést. Feszültebb a helyzet a Koreai-félszigeten, Phenjan fenyegetését Washington sem hagyja figyelmen kívül.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.