A tárcavezető elmondta, hogy a szíriai kérdés jelenleg az egyik legidőszerűbb téma, de egy informális ülésen nem hoznak semmilyen döntést, csak nyílt eszmecserét folytatnak fontos ügyekről. Így a szíriai konfliktussal kapcsolatban az Európai Tanács felkérésére arról tárgyaltak, hogy május után szükség lenne-e a Szíriával szembeni fegyverembargó lazítására. Úgy fogalmazott, hogy szólnak érvek a lazítás ellen és mellett is, „de ebben a kérdésben most nem kell, nem is szabad dönteni”.
Abban viszont egyetértettek a külügyminiszterek, hogy Szíria ügyében mindenképpen politikai megoldást kell keresni, mert minden más megközelítés rendkívül súlyos kockázatokkal járna – mutatott rá. Kitért arra is, hogy nem halálos, emberi élet kioltására nem alkalmas eszközökkel – például golyóálló mellényekkel és szállítóeszközökkel – jelenleg is el lehet látni az ellenzéki erőket, ahogyan technikai segítséget, tanácsadást is lehet nyújtani nekik.
Martonyi János azt mondta, bár az informális beszélgetéseken sok szó esett a ciprusi helyzetről, ez a kérdés „szerencsére nem a külügyminiszterek feladata”. Az ügyben érdemes megvárni a következő napok, sőt órák fejleményeit – vélekedett.
Arra a kérdésre, hogy beszélt-e az ülés ír házigazdájával a Tobin-ügyről, Martonyi János úgy válaszolt, hogy Magyarország álláspontja ismert a kérdésben, így „ezt most külügyminiszteri szinten nem vetettük fel”. Ugyanakkor közölte, az Európai Bizottság alelnökének nyilatkozata az ügyről „megdöbbentő”, és ezzel szemben a kormány megtette a megfelelő lépéseket.