James Stavridis tengernagy azonban nem nevezett meg egyetlen tagországot sem. „A szíriai helyzet egyre csak romlik, nincs kilátás arra, hogy véget érjen ez az ördögi polgárháború” – jelentette ki a tábornok, aki hamarosan nyugállományba vonul.
A NATO-tagországok különböző hadműveleti terveket készítenek a felkelők támogatására, például repüléstilalmi övezet létesítését vagy a fegyverszállítási tilalom szigorú betartatását. De mielőtt a NATO katonai szerepet vállalhat Szíriában, az ENSZ Biztonsági Tanácsának határozatban kell ezt engedélyeznie és a NATO 28 tagállamának mind jóvá kell azt hagynia. „Készen állunk arra az esetre, ha felkérnek minket, mint ahogy Líbia estében is történt” – mondta Stavridis.
„Az egyes NATO-tagországban élénk vita folyik a Szíriának nyújtandó támogatásról, de a megbeszélések még nem jutottak el oda, hogy ezt szövetségi szinten közelítsük meg” – mondta. Igennel válaszolt arra a kérdésre, hogy felmerült-e a szíriai hadsereg légvédelme elleni támadás lehetősége.
A szíriai ellenzék nem hajlandó tárgyalni a Bassár el-Aszad vezette rezsimmel – erősítette meg a Szíriai Nemzeti Koalíció isztambuli tanácskozásán Haszan Hitto, az ellenzék által március 19-én hajnalban megválasztott ideiglenes kormányfő. Aszad március 3-án tárgyalást ajánlott az ellenzéknek Londonban megjelent nyilatkozatában, közölve ugyanakkor, hogy nem távozik Szíriából, mert véleménye szerint ez nem vetne véget a konfliktusnak.