Szabadon engedték a két német turistát

Szabadon engedte hónapokkal ezelőtt elrabolt két német foglyát pénteken a Nemzeti Felszabadítási Hadsereg nevű kolumbiai lázadószervezet.

MD
2013. 03. 08. 23:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ELN – amely a Kolumbiai Forradalmi Fegyveres Erők (FARC) után a második legnagyobb gerillaszervezet – az ország Venezuelával határos részén az őserdőből egy repülőtérre szállította a november óta fogva tartott nyugdíjas testvérpárt, a 72 éves Günther Otto Breuert és a 69 éves Uwe Breuert. Ott a német nagykövetség és a kolumbiai kormány képviselőinek adták át őket – jelezte a Vöröskereszt Nemzetközi Bizottsága, amely – a gerillák kérésére, Juan Manuel Santos kolumbiai elnök engedélyével – közvetítő szerepet játszott az ügyben.

A két német a sajtó korábbi közlése szerint feltehetőleg világ körüli úton volt. Előzőleg bejárták már Kínát, Iránt, Irakot és Dél-Amerika nagy részét. Az ELN február elején jelentette be, hogy elrabolta őket, és közölte, hogy „titkosszolgálati ügynökök, mert mindeddig nem tudták igazolni, hogy milyen okból tartózkodtak ezen a területen”.

A pénteki fejleményeket üdvözölte Guido Westerwelle német külügyminiszter, s egyúttal reményét fejezte ki, hogy az elraboltak mielőbb hazatérhetnek családjukhoz.

Az ELN január közepén elrabolt hat, aranykutatással foglalkozó szakembert is – köztük egy kanadait és két peruit – az ország egy másik részén. Biztonsági források szerint az ELN az emberrablásokat eszközül használja ahhoz, hogy rákényszerítse a kormányt: vonja őt is be a FARC szervezettel folyó béketárgyalásokba.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.