Szabadon engedték az ENSZ-megfigyelőket

A szíriai lázadók szombaton szabadon engedték azt a huszonegy ENSZ-megfigyelőt, akit három nappal ezelőtt ejtettek túszul Szíria déli részén.

MD
2013. 03. 09. 22:51
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A magát Jarmúk Brigádok Mártírjainak nevező, Bassár el-Aszad szíriai elnök ellen harcoló csoport Szíria déli részén, a jordán határ és a Golán-fennsík közelében fogta el az ENSZ-megfigyelőket. A huszonegy Fülöp-szigeteki kéksisakos a Golán-fennsíkon ellenőrző ENSZ-erő (UNDOF) tagja. Ez a misszió a Szíria és Izrael között 1974-ben létrejött tűzszünetet felügyeli. A túszejtők csoportja mintegy harminc fegyveresből állt.

A lázadók foglyaik szabadon engedése fejében a kormányerők visszavonását követelték a közeli Dzsabla településről. Túszaikról azt állították, hogy „vendégként” vannak náluk, de ha a szíriai kormányerők nem távoznak – tették hozzá –, fogolyként fogják kezelni őket.

A Fülöp-szigeteki kormány csütörtökön közölte: folynak a tárgyalások a túszok kiszabadításáról. Benigno Aquino elnök újságíróknak azt mondta, hogy a túszokkal jól bánnak, és a biztonságuk szavatolása érdekében az ENSZ kapcsolatban áll a lázadókkal. Az elnök reményét fejezte ki, hogy várhatóan már csütörtökön elengedik őket.

Ez akkor nem történt meg, közben a körzetben heves harcok folytak. A szíriai ENSZ-nagykövet ugyanakkor ígéretet tett, hogy a szíriai hadsereg harci cselekményeivel nem fogja veszélyeztetni a megfigyelők épségét. A hírek szerint szombat reggel a harcoló feleknek sikerült megállapodniuk egy rövid, mindössze kétórás tűzszünetben, ami lehetővé tette az ENSZ-megfigyelők távozását.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.