Áradás: rossz a helyzet Ukrajnában

Ukrajnában még mindig 82 településen küzdenek a tavaszi áradásokkal, 68 lakóház van továbbra is elárasztva.

TK
2013. 04. 14. 21:51
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A hóolvadás, az esőzések és a talajvíz feltörése, valamint helyenként a folyókat védő gátak szivárgása a hónap eleje óta okoz gondokat Ukrajnában. A leginkább árvíz sújtotta terület Kijev környéke, ahol még mindig ötven település áll víz alatt. Az ország nyugati részében áradásokkal küzdenek még a Kijev megyével szomszédos Zsitomir hat településén, továbbá Volin megyében 18, Rivnében 5, Lvivben és a főváros megyéjével északkeleten szomszédos Csenyihiv megyében egy-egy településen.

Kijev megye nyugati részén, Makariv körzetében a hétvégén lezártak a forgalom elől egy utat, amelyet a közeli gáton keletkezett repedések miatt öntött el a víz.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.