Az ENSZ-főtitkárt fogadta elsőként a pápa

Ferenc pápa magánaudiencián fogadta az ENSZ főtitkárát kedden a Vatikánban, az egyházfő Nikolaus Schneiderrel, a német evangélikus egyház vezetőjével is találkozott.

NT
2013. 04. 09. 17:02
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Az ENSZ és a Szentszék közös nézeteket és közös célokat vall” – mondta Ban Ki Mun az új egyházfőnek. Hangoztatta, nagy öröm számára, hogy a „világ egyik lelki vezetőjével találkozhat". A pápai dolgozószobában tartott találkozó húszperces volt. A pápa kezdetben angolul, majd olaszul beszélt, a tanácskozást tolmács segítette – derült ki vatikáni hivatalos közlésből. A főtitkár az ENSZ chartáját adta ajándékba a pápának, hat nyelven. A dél-koreai Ban Ki Munt 12 fős delegáció kísérte el a Vatikánba. Az ENSZ főtitkárát Rómában Giorgio Napolitano olasz államfő is fogadta, valamint találkozott Mario Monti ügyvivő kormányfővel is.

Az egyházfő fogadta Nikolaus Schneidert, a német evangélikus egyház vezetőjét is. Federico Lombardi szentszéki szóvivő „nagyon barátságos” hangulatúnak írta le a találkozót, és elmondta, hogy Schneider elismerését fejezte ki a pápának, amiért a Ferenc nevet választotta, mert „ez egy olyan szent neve, aki nagyon hatékony módon minden keresztényhez szól”. Az evangélikus vezető egyben részvétét fejezte ki az argentínai áradások áldozatai iránt.

Lombardi közölte, a találkozón a vértanúk ökumenizmusának értékét emelte ki a két keresztény felekezet vezetője. Ferenc pápa hangsúlyozta: a vértanúk áldozata a legmélyebb értelemben egyesíti a különböző keresztény felekezeteket a Krisztus melletti közös tanúságtételben.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.