A nemzetgyűlés feszült hangulatban pénteken végleg lezárta a vitát a homoszexuális pároknak az örökbefogadást is lehetővé tevő javaslatról, amely ellen az elmúlt héten minden este többezres tömeg tüntetett az alsóház előtt. Az egyre eltökéltebb ellenzők azonban azt remélik, hogy a keddre tervezett ünnepélyes parlamenti végszavazás előtt még meggondolásra bírhatják Francois Hollande államfőt, akinek egyik legfőbb választási ígérete volt a homoszexuálisok házasságának engedélyezése. A kék és rózsaszínű zászlókat lengető, jókedvű tömeg Párizs déli részétől indult az Invalidusok előtti tér felé, ahova a szervezők legalább 50 ezer embert várnak.
A homoszexuálisok házasságának engedélyezése ellen március 24-én rendezett legutóbbi tüntetésen a szervezők szerint 1,4 millióan, a rendőrség szerint 300 ezren vettek részt. Ezúttal „regionális” megmozdulásról van szó, a korábbi rendezvényekkel ellentétben most nem érkeztek vidékről buszokkal tüntetők. A legnagyobb ellenzéki párt, a jobbközép Népi Mozgalom Uniója (UMP) és a szélsőjobboldali Nemzeti Front azonban most is arra kérte az ellenzéki szavazókat, hogy vegyenek részt a tüntetésen.
Franciaország lesz a 14. ország, ahol lehetővé válik a homoszexuális párok számára a családalapítás. A vita azonban olyannyira radikalizálódott az utcán és a parlamentben is a kérdés körül, hogy Francois Hollande államfő csütörtökön arra kért mindenkit: ezentúl „homofób cselekmények” nélkül fejezze ki a véleményét.
A BVA közvélemény-kutatóintézet legfrissebb felmérése szerint a franciák többsége (58 százaléka) továbbra is támogatja a homoszexuálisok házasságának engedélyezését, 53 százalékuk viszont ellenzi a homoszexuális párok számára az örökbefogadás lehetővé tételét.
Európa nagy részén terjed a tudatlanság a keresztény hitet illetően, a média gyakran félretájékoztatja a közvéleményt e hit tartalmáról és az egyházi valóságról – ez volt az egyik fő gondolat, amelyet Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek mondott el a Vatikánban zajló püspöki szinóduson tavaly októberben. A Szent Kereszt Pápai Egyetem kétévente tart képzést egyházi szakújságíróknak, a 2012-es téma a szexuáletika kérdésköre volt. Tévelygések az egyházon belül is vannak, a Vatikán nemrégiben lemondásra kellett, hogy felszólítsa bioetikai tanácsadó testületének vezetőségét. A magzati életet a fogantatástól kezdve védelem illeti, aki ezzel egyetért, már alá is írhatja a One of Us kezdeményezését, amelyet itthon a parlamenti pártok közül a KDNP vállalt fel.