Amerikai drónokat vásárolnának a franciák

Két amerikai gyártmányú, pilóta nélküli felderítő repülőgépet vásárol Franciaország az év végéig – jelentette a francia sajtó pénteken.

MD
2013. 05. 18. 8:28
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az „Air et Cosmos” folyóirat szerint Franciaország két MQ–9 Reaper típusú drón beszerzésére készül. Július elején 20 francia katona az Egyesült Államokba utazik, hogy kiképezzék őket a pilóta nélküli repülőgép üzemeltetésére. Többek között az amerikai, a brit és az olasz légierő is rendelkezik ilyen típusú drónnal.

Hírek szerint az Egyesült Államok két olyan, pilóta nélküli repülőgépet adna el Franciaországnak, amelyet az amerikai légierő megrendelésére gyártottak le, de Párizsnak a mali beavatkozás miatt sürgősen szüksége van az eszközökre. Az üzletet az amerikai kongresszusnak is jóvá kell hagynia.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.