Az EU nagyon aggódik a bangladesi munkások miatt

A gyárépület összeomlása után ösztönözni készülnek a munkakörülmények javítását, egyebek között az unió kereskedelmi kedvezményrendszere révén.

BL
2013. 05. 01. 17:28
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A katasztrófa kapcsán Brüsszelben közölték: ösztönözni készülnek a bangladesi munkakörülmények javítását, egyebek között az unió kereskedelmi kedvezményrendszere révén.

Az Európai Unió Banglades legnagyobb kereskedelmi partnere, és a múlt héten kártyavárként összeomlott, engedély nélküli épületben nagy európai és kanadai kereskedelmi cégek számára gyártottak ruházati cikkeket. „Az EU arra készül, hogy megfelelő lépéseket tegyen, egyebek közt az Általános Kedvezmény Rendszer (GSP) keretében, amelynek révén Banglades jelenleg vámmentesen és korlátozásoktól mentesen szállíthat az EU piacaira” a fegyvereken kívül bármilyen árut – áll abban a nyilatkozatban, amelyet kedd este adott ki Catherine Ashton, az unió külpolitikai főképviselője és Karel de Gucht kereskedelmi biztos.

A nyilatkozat szerint Brüsszel felelős vállalatvezetésre akarja ösztönözni a fejlődő országokat is magukba foglaló beszerzési láncokat.

A világon Bangladesben a legolcsóbb a textilipari munkaerő, de a munkakörülmények siralmasak. Az ágazati szakszervezet adatai szerint 15 év alatt mintegy 600 dolgozó vesztette életét munkahelyi balesetekben vagy tűzvészekben, 3 ezren pedig megsérültek. Az ország 4500 ilyen üzemének nagy részében szombaton és vasárnap is sztrájkoltak a jobb munkakörülményekért.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.