Az adatokat a központi választási bizottság közölte a szavazatok 69 százalékának összesítése után.
Az eredmény alapján a jobbközép GERB próbálkozhat elsőként a kormányalakítással. A második helyen a Bolgár Szocialista Párt (BSZP) által vezetett Koalíció Bulgáriáért végzett a voksok 27,34 százalékával, míg a török kisebbséget képviselő Mozgalom a Jogokért és a Szabadságért (DPSZ) pártra a résztvevők 9,15 százaléka, a nacionalista Ataka pártra pedig 7,6 százaléka szavazott. Más pártnak a részeredmények szerint nem sikerült átlépnie a parlamentbe jutás 4 százalékos küszöbét.
Bojko Boriszov pártelnök – a hatalomból a borsos áramdíjak, a korrupció és a szegénység elleni tömegtüntetések hatására február 20-án lemondott GERB-kormány miniszterelnöke – egyelőre nem nyilatkozott a választási eredményről. A párt második embere, Cvetan Cvetanov volt belügyminiszter azonban kijelentette: „A GERB felelősséget vállal a nemzetért. (Boriszov) képes megalakítani egy kormányt, amely vélhetően kisebbségi kormány lesz.”
Az alacsony részvételi arány mellett született s a kormányalakítási esélyek szempontjából bizonytalan választási eredmény elemzők szerint kérdéseket vet fel Bulgária további gazdaságpolitikáját illetően, és valószínűleg újabb választások kiírását teszi szükségessé már idén szeptemberben.
Szergej Sztanisev szocialista pártelnök – akinek meggyőződése, hogy a GERB nem lesz képes megfelelő parlamenti támogatással bíró kormányt alakítani – kijelentette, pártja kész tárgyalásokat folytatni a török kisebbséget képviselő DPSZ-szel, a nacionalista Atakával és civil szervezetekkel egy szakértői kormány megalakítása érdekében, hogy elkerülhetőek legyenek az újabb tiltakozások.
„A legelső feladat eltávolítani a GERB-et a hatalomból” – mondta Sztanisev, aki azt ígérte, hogy azonnal megkezdik tárgyalásaikat és azokat a nyilvánosság számára teljesen átláthatóan folytatják majd le.
Az inkább sárdobálással, mint világos programnyilatkozatokkal telt, valamint a GERB támogatottságát kikezdő lehallgatási botránnyal és szavazólap-hamisítási üggyel fűszerezett választási kampány után azonban nehézkesnek bizonyulhat a parlamentbe bejutott pártok együttműködése.