Az ABC riportjában megállapította, hogy kínai számítógépkalózok agresszívabban támadják az ausztráliai cégeket, mint korábban gondolták. A szóban forgó cégek között van a Bluescope Steel acélművek, valamint a katonai és polgári kommunikációs eszközöket gyártó Codan. A befolyásos Zöldek párt kijelentette kedden, hogy az állítólagos adatlopás „akciófilmbe illő nemzetbiztonsági fiaskó”, és vizsgálatot követelt az ügyben. A kormány nem erősítette meg, hogy betörtek volna titkos számítógép-hálózatokba, viszont Bob Carr külügyminiszter megszólalt az ügyben. Azt mondta, a tévériport nem tud ártani az ország legnagyobb kereskedelmi partneréhez, Kínához fűződő kapcsolatainak.
A belföldi hírszerzés tervezett épülete 630 millió ausztrál dollárba fog kerülni, s a tervrajz eltulajdonítói utáni nyomozás egy kínai szerverig jutott el – állította az ABC. Az ellopott adatokból az is kiderül, melyik helyiségekben lesznek a kommunikációs és a számítógépes hálózatok. A behatolás egy építési vállalkozó számítógépein keresztül történt. Egy biztonsági szakértő szerint a kikerült adatok megkönnyítik az esetleges későbbi behatolást az intézmény rendszerébe és a kényes adatforgalom helyeinek azonosítását.
A tervek szerint a belföldi hírszerzés hivatala – amely kapcsolódik egy olyan globális hálózathoz, amelyhez csatlakozik egyebek közt az Egyesült Államok és Nagy-Britannia is – Ausztrália legfejlettebb kalózvédelmi rendszerével lesz felszerelve. Az épület elkészülte azonban már többször csúszott, és növelni kellett költségvetési összegét is, mert az ausztrál hivatalokat érő kalóztámadások hatására a megrendelő állam nemegyszer hirtelen változtatott a belső elrendezésen.
Ausztrália tavaly pályázatot írt ki országos széles sávú kommunikációs hálózat kiépítésére, de a kínai kalózoktól való félelme miatt kizárta a versenyből a Huawei kínai távközlési óriást.