Ezt Assange állította hétfőn az ABC ausztrál televíziónak az amerikai médiában egyre gyakrabban Datagate néven emlegetett botránnyal kapcsolatban. Ugyanakkor nem tartotta „helyénvalónak”, hogy többet is eláruljon kettejük „közvetett kommunikációjáról”.
Assange, aki hétfőn több médiumnak is nyilatkozott a neki menedéket adó londoni ecuadori követségről, „hősnek” és „példaképnek” nevezte Snowdent, aki szerinte ugyanazt a harcot folytatja a kormányzati titkos politika ellen, mint a WikiLeaks és mint a portálnak 700 ezer titkos iratot átjátszó Bradley Manning amerikai közlegény, aki hadbíróság előtt áll.
Az elmúlt évek jelentős számítástechnikai és szoftveres áttörései tették képessé az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökséget (NSA) arra, hogy a korábbinál jóval nagyobb mennyiségű telefonos, internetes és pénzügyi adatot legyen képes kiértékelni – közölte hétfőn a The Wall Street Journal.
Az amerikai Szilíciumvölgyben kidolgozott új szoftverek, köztük a kulcsfontosságúnak tartott, Hadoop elnevezésű program alkalmazása lehetővé tette az adatokkal addig túlterhelt hírszerző szervek számára, hogy a korábbi kapacitásgondjaikon felülemelkedve nagy mennyiségű információt elemezzenek és előre tudjanak jelezni eseményeket, például támadásokat.
A Yahoo által kifejlesztett Hadoop ingyenes szoftver segítségével, amelyet egy játékelefántról neveztek el, számítógépek ezrei között tudják megosztani nagy mennyiségű információ feldolgozását a felhasználók.