A Digi 24 hírtelevízió szerint a csaknem 300 tüntető az ellen tiltakozott, hogy a román államvasút személyszállító részlegénél, a CFR Calatorinál, valamint a infrastruktúrát kezelő CFR SA-nál tömeges elbocsátásokat tervez a kormány, akárcsak a privatizáció küszöbén álló teherszállító vasútvállalatnál, a CFR Marfánál. A tüntetők szerint a kormánynak nincs pénze az elbocsátandó dolgozók végkielégítésére.
Victor Ponta miniszterelnök szerdán a kormányülésen megerősítette, hogy lesznek elbocsátások, de – mint mondta – nincs szó több ezer emberről, hanem az átalakítások során fölöslegessé vált személyzettől válnak meg. Kelet-Európa, illetve Románia sokat fejlődött az elmúlt húsz évben, és ennek a térségnek most sokkal jobban megy a sora, mint közvetlenül a rendszerváltás után – jelentette ki Christine Lagarde, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) vezérigazgatója kedden Bukarestben egy konferencián.
Romániában az állami vasútvállalatok különböző részlegei veszteségesen működnek, ezért kellett privatizálnia Romániának a CFR Marfát, amelynek többségi részvénypakettjét a román hatóságok egy hónappal ezelőtt a magántulajdonban lévő Grupul Feroviar Roman magánvállalatnak adták. A privatizációs szerződést a felek még nem írták alá. A tüntetés ellenére Romániában a kormánypárti és ellenzéki politikusok egyetértenek abban, hogy az országnak szüksége van egy újabb elővigyázatossági típusú hitelmegállapodásra, amiért cserébe Románia vállalja, hogy további szerkezeti reformokat hajt végre a gazdaságban. Az IMF bukaresti küldöttsége várhatóan két hétig marad a román fővárosban.