Ferenc pápa a jezsuita rend tagjaival mutatott be szentmisét

A jezsuita rend Rómában szolgáló papjaival mutatott be Ferenc pápa szentmisét zárt ajtók mögött a római Il Gesu templomban szerdán.

WA
2013. 07. 31. 16:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kizárólag a rend papjai és a jezsuita intézményekben dolgozók vettek részt a misén, amelyet a Rómában 1556. július 31-én elhunyt rendalapító, Loyolai Szent Ignác ünnepén tartottak. A Róma központjában álló barokk templom, a Chiesa del Gesu építését maga Loyolai Szent Ignác kezdeményezte. A pápát Adolfo Nicolás generális, a jezsuita rend elöljárója köszöntötte.

A Vatikán közlése szerint az egyházfő beszédében arra buzdította jezsuita testvéreit, hogy Krisztust helyezzék életük középpontjába, félretéve önmagukat. A pápa megemlékezett a szolgálat közben életüket vesztett jezsuitákról is, és szólt Paolo dall’Oglio atyáról, aki két napja Szíriában tűnt el. A márciusban megválasztott Jorge Mario Bergoglio az első jezsuita pápa. Ferenc pápát a templom előtt rómaiak tömege üdvözölte.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.