Megrohamoztak egy rendőrőrsöt Ukrajnában

A feldühödött támadók azt követelték, hogy vegyék őrizetbe azt a három férfit – köztük két rendőrt –, aki brutálisan megerőszakolt egy nőt.

WL
2013. 07. 02. 10:38
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Keddi sajtójelentések szerint az váltotta ki a Mikolejiv megyében lévő Vragyijivci lakóinak haragját, hogy a rendőrök nem vették őrizetbe az egyik rendőrtisztet, akit az áldozat a támadói között nevezett meg. A hatóságok szerint ugyanis a rendőrnek alibije van a bűncselekmény elkövetésének idejére.

Keddre virradóra többtucatnyian törték át a rendőrség kapuját, az épület ablakain keresztül Molotov-koktélokat és köveket dobtak be, megrongálták az udvaron álló szolgálati járműveket, leverték a térfigyelő kamerákat. Válaszul a rendőrök könnygázt vetettek be, helyi beszámolók alapján lövések is eldördültek.

Többen megsérültek, legalább egy embert kórházba kellett szállítani. A hatóságok állítólag őrizetbe vettek egy támadót. A 29 éves nőt a múlt héten három férfi berángatta az autójába, egy erdőbe vitték, ahol összeverték és megerőszakolták. Az áldozat súlyos állapotban – nyílt koponyatöréssel és számos egyéb sérüléssel – került kórházba, már kétszer műtötték.

Május elején a nyugat-ukrajnai Ivano-Frankivszk városában támadt a tömeg egy rendőrre, aki állítólag ittasan halálos kimenetelű autóbalesetet okozott.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.