Minisztereket ejtettek túszul a tüntetők

Körülzárták a szófiai parlamentet kedd este a kormány távozását követelő tüntetők, több mint százan rekedtek az épületben.

MD
2013. 07. 23. 21:33
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A „túszokat” busszal akarják kimenekíteni a parlamentből, de a tüntetők próbálják megakadályozni, hogy a jármű közel hajtson az épület kijárataihoz. A demonstrálók immár 40. napja tüntetnek a szocialista kormány ellen.

A parlament három bizottsága jóváhagyta a kedd esti órákban a költségvetés módosítását, miután hétfőn a kormány felfelé módosította az idei évre várható államháztartási hiányra vonatkozó előrejelzését.

Helyszíni beszámolók szerint a parlament körüli rendőri jelenlétet megerősítették, a környéken lekapcsolták a közvilágítást. A helyzet feszült, helyenként összetűzések is kialakulnak a tüntetők és a rendőrök között. Az összecsapásokban hét tüntető és két rendőr könnyebben megsérült – közölték kórházi források.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.