A KCNA észak-koreai hírügynökség jelentése szerint az özönvízszerű esőzés okozta áradások a nem végleges adatok szerint több mint 150 házat rongáltak meg, és közel kétezer hektár termőterületet tettek tönkre az ország Dél-Koreával határos három tartományában. Az ország középső vidékén a házaik elhagyására kényszerültek száma meghaladja a 760-at. Heves esőzések voltak Dél-Koreában is, ahol épületekben keletkeztek károk, és repülőjáratokat kellett törölni, de nem halt meg senki – tette hozzá jelentésében az AP amerikai hírügynökség.
Óriási károkat okoz az észak-koreai esőzés
Két ember meghalt, közel 800 pedig hajléktalanná vált Észak-Koreában az utóbbi napok felhőszakadásai okozta áradások miatt – jelentette a helyi média.
2013. 07. 13. 6:50
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!