A bolíviai parlament honlapján olvasható beszámoló szerint Romero pénteken több órán át válaszolt Rafael López Mercado, María Odaliz Reyes, Mayda Paz Callao és Faridez Vaca Suarez képviselők – főként írásban feltett – kérdéseire. Az ezt követő bizalmi szavazáson a voksok több mint kétharmada a kormány álláspontját képviselő Romerót támogatta.
A miniszter egyebek között régebbi dokumentumokat és sajtójelentéseket idézve megismételte, hogy Rózsa-Flores Eduardót és társait „jobboldali csoportosulások” hívták az országba, mert nem fogadták el, hogy „a népmozgalom Bolívia átalakításán dolgozik”, és arra törekedtek, hogy felosszák az országot. Úgy vélte, hogy beadványukban maguk az interpellálók is elismerték egy olyan terrorista sejt létezését, amelyet a jelenlegi kormány politikájával egyet nem értő csoportok finanszíroztak.
Romero a beszámoló szerint hangsúlyozta, hogy az eljárás sokat késlekedett ugyan, de halad előre, és türelmet kért a képviselőktől. Meggyőződését fejezte ki, hogy a bizonyítékok ismertetése el fog vezetni a záró szakaszhoz és a döntéshozatalhoz.
A bolíviai törvények értelmében már rég szabadon kellett volna engedni Tóásó Elődöt, mivel 36 hónapnál hosszabb ideig senkit nem tarthatnak előzetes letartóztatásban, ügye 2009 óta húzódik. A férfi júniusi bírósági meghallgatásán sérelmezte, hogy négy évvel ezelőtti letartóztatásakor alapvető jogait sértették meg a bolíviai hatóságok.
Tóásó Előd érdekében is fellépett Győri Enikő, a Külügyminisztérium európai uniós ügyekért felelős államtitkára. A tárca már korábban is kérte Tóásó szabadlábra helyezését.