Egymillió embert veszélyeztet az árvíz

Több mint száz halálos áldozatot követeltek a monszunesők miatti áradások Pakisztánban, amelyek országszerte mintegy egymillió embert veszélyeztetnek – közölték a hatóságok szerdán.

2013. 08. 21. 17:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A pakisztáni katasztrófavédelmi szolgálat munkatársa elmondta, hogy eddig 139-en vesztették életüket, a sérültek száma 804, és összesen 931 074 embert érintenek a hetek óta tartó esőzések. A viharos időjárás miatt a hónap elején már többen meghaltak Pakisztán északnyugati részén, valamint a déli metropoliszban, Karacsiban. A heves esőzések most elérték az ország legsűrűbben lakott részét, Pandzsábot. A Pakisztán éléskamrájának számító középső térségben több folyó lépett ki medréből.

Az áradások országszerte több mint 3800 falu lakosságát sodorták veszélybe, 13 ezer házat döntöttek romba. A pakisztáni hatóságok szerint az esőzések a következő hetekben is folytatódhatnak. Az elmúlt évben 470-nél többen vesztették életüket a monszun idején, amely csaknem ötmillió embert érintett. Azonban a fenti adatok meg sem közelítik az „évszázad monszunjának” nevezett 2010-es esőzések egyenlegét: akkor 1800 pakisztáni halt meg a 21 millió embert érintő áradásokban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.