New Yorkban már alig vannak gyilkosságok

Több mint negyedével csökkent a gyilkosságok száma a városban az idei év első nyolc hónapjában a tavalyi év hasonló időszakához képest.

BL
2013. 08. 28. 10:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Január elsejétől augusztus 25-éig az amerikai nagyvárosban 213 gyilkosság történt, 77-tel kevesebb, mint a tavalyi év első nyolc hónapjában, ami 26,6 százalékos csökkenést jelent. A gyilkosságok közül 123-at hajtottak végre lőfegyverrel, 29,7 százalékkal kevesebbet, mint 2012-ben. Tavaly ötven év óta a legkevesebb gyilkosság történt New Yorkban: 419 embert öltek meg – 57 százalékukat lőfegyverrel –, ötször kevesebbet, mint például 1990-ben.

Michael Bloomberg, aki fáradhatatlanul küzd a szigorúbb fegyverellenőrzést lehetővé tevő törvények elfogadásáért, a minap azt állította, hogy városa a legbiztonságosabb az országban. Azután mondta ezt, hogy a New York-i hatóságok több mint 250 illegális lőfegyvert foglaltak le, ami a polgármester szerint a legnagyobb fegyverfogás volt a város történetében. Bloomberg annak is tulajdonítja a közbiztonság javulását, hogy a rendőrség bevetette az úgynevezett stop and frisk módszert, ami azt jelenti, hogy a rendőrök testi motozásnak vetik alá a gyanús járókelőket. Tavalyelőtt 684 ezer embert, jobbára fiatal spanyol ajkút és afroamerikait motoztak meg így fegyvert keresve.

Ezt a heves politikai vitákat kiváltó rendőrségi eljárást augusztus közepén gyakorlatilag alkotmányellenesnek minősítette egy szövetségi bíró, de Bloomberg azonnal bejelentette, hogy megfellebbezi a döntést. A polgármester szerint ugyanis kétségtelen, hogy ez a rendőrségi fellépés nagyon sok emberéletet mentett meg.

Michael Bloomberget egymásután háromszor választottak meg New York polgármesterévé, de újból már nem indulhat a soron következő polgármesteri választáson.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.