A megbuktatott elnököt, Mohamed Murszit támogató iszlamista szervezet azt állította, hogy a kivezényelt rendőrök több tüntetőre rálőttek. A Muzulmán Testvériség vádja szerint több rendőr polgári ruhát öltve vegyült el a demonstrálók között, és a lövések többségét ők adták le.
A Reuters hírügynökség azt jelentette, hogy Egyiptom két iszlamista pártja, a Muzulmán Testvériség, valamint az ultrakonzervatív an-Núr párt állítólag kész a párbeszédre a belpolitikai válság rendezése érdekében. Mindezt más forrásból nem erősítették meg.
Az an-Núr párt már korábban jelezte, hogy támogatja a hatalomátvételt, de fenntartásait hangoztatta a hadsereg egyes lépéseivel kapcsolatban. A Muzulmán Testvériség azonban mindeddig mindenfajta párbeszédet elutasított és Murszi elnökségének helyreállítását követelte. A polgárháború elkerülésére, illetve a párbeszédre a nagytekintélyű iszlám tudósokat tömörítő kairói al-Azhar egyetem szólított fel.
A hajnali jelentések szerint Adli Manszúr ideiglenes államfő újabb lépést tett a Muzulmán Testvériség politikai befolyásának a csökkentésére. Manszúr 18 új tartományi kormányzót nevezett ki, köztük már nyugállományba vonult magas rangú katonatiszteket.
A hatalmától megfosztott Murszi volt államfő elnöksége alatt polgári személyeket nevezett ki kormányzóvá, köztük a Muzulmán Testvériség híveit. Murszi ezzel szakított elődje, Hoszni Mubarak gyakorlatával, Mubarak ugyanis többnyire nyugállományban lévő katonatiszteket, illetve rendőröket jelölt tartományi kormányzónak.