Sok halottja van az újabb iraki merényleteknek

Autóba rejtett, illetve az utak mentén elhelyezett pokolgépek robbantak vasárnap Irak különböző településein.

KG
2013. 08. 25. 21:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A legvéresebb támadás a Bagdadtól mintegy 60 kilométerre északkeletre lévő Bakúba városában történt: itt két robbantásban legalább 11 ember halt meg, s több mint ötvenen megsebesültek. Az iraki fővárosban összesen három pokolgép kilenc ember halálát okozta. Az észak-iraki Balad településen pedig egy robbanószerkezet miatt öt ember halt meg, köztük egy bíró – a jelek szerint ő volt a támadás célpontja.

Irakban 2008 óta nem volt olyan véres esztendő, mint az idei: az év eleje óta több mint 3600 embert öltek meg. Szakértők szerint ezt leginkább az magyarázza, hogy az iraki szunnita kisebbség úgy érzi: a kormányon lévő síiták elnyomják őket. Ez pedig megkönnyíti, hogy a különböző fegyveres csoportok tagokat toborozzanak a szunniták köreiben.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.