A hetek óta tartó esőzések az egész ország területén gondokat okoznak. Az ukrán fővárosban már rekordot döntött a szeptemberben leesett csapadék mennyisége.
Anatolij Prokopenko, az ukrán meteorológiai intézet helyettes vezetője a Szevodnya című lap keddi számában elmondta, hogy Kijevben 177 milliméter csapadék hullott le. A meteorológiai mérések kezdete óta eddig 159 milliméter volt a rekord, átlagosan pedig 50 milliméter a havi csapadékmennyiség.
Özönvízszerű eső, orkánerejű szél pusztított Nyugat-Ukrajnában
Forrás: AFP
Az elmúlt néhány hétben többször előfordult, hogy a fővárosban egy-egy kiadós eső után az utakon és a házak közti belső udvarokban hömpölygött a víz, helyenként megközelítette a félméteres magasságot is.
Az esőzések miatt a hónap közepén Ukrajna déli részén, Odessza megyében pusztított évtizedek óta nem tapasztalt árvíz, amely két halálos áldozatot is követelt: egy férfival állítólag gömbvillám végzett, egy idős nő pedig vízbe fulladt. Az áradások által érintett nyolc településről több mint félezer lakost telepítettek ki.