Szíria vallási vezetője csatlakozik Ferenc pápa kezdeményezéséhez

Ahmed Badreddin al-Hasszún szíriai nagymufti, a szunniták vallási vezetője is részt kíván venni a Szentatya által a Közel-Kelet békéjéért meghirdetett szombati imanapon.

BuL
2013. 09. 04. 12:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A nagymufti kijelentette: mélyen meghatotta Ferenc pápa hívása, melyet szeptember 1-jén, az Úrangyala után intézett a világhoz. Szándékában áll személyesen is megjelenni az eseményen, de ha a körülmények miatt utazása esetleg mégsem valósulhatna meg, Szíriából akkor is együtt fog imádkozni a Szent Péter téren megjelentekkel.

A nagymufti arra kérte damaszkuszi közössége tagjait, hogy „fogadják szívükbe a pápa békefelhívását, mely minden vallás híveihez szól”. Egyben az ország mecsetjeibe hívta a Szíriában élő muzulmánokat szeptember 7-ére, hogy egy időben és együtt imádkozzanak a Vatikánban egybegyűltekkel.

„A hívek is látják, hogy a pápa atyaként: mindennemű megkülönböztetés nélkül viseli szívén a szír nép sorsát, és meg akarja védeni e társadalmat annak sokféleségével együtt, hogy ne válhasson a vallási megosztottság és a radikalizmus martalékává” – nyilatkozta Ahmed Badreddin al-Hasszún a Fides hírügynökségnek.

A szír muzulmánok úgy tekintenek a pápára, mint „mindennemű politikai, egyéni és kollektív érdekektől mentes, igazi spirituális vezetőre, aki a szír nép valódi javát akarja” – tette hozzá a nagymufti. A Fides helyi forrásokból arról is értesült, hogy az imához több muzulmán csoport, valamint a drúzok, az izmaeliták és a szír lakosság több további közössége is csatlakozik majd.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.