Mint Hisám Barakat főügyész közölte: Murszinak – akit július 3-án mozdított el a hadsereg – legalább hét tüntető haláláért kell felelnie a bíróság előtt. A tüntetők abban a demonstrációban vesztették életüket, amely 2012 decemberében zajlott le Kairóban, tiltakozásul az elnök által kiadott alkotmányos rendelet ellen.
Úgyszintén vasárnap Egyiptom ideiglenes államfője kinevezte annak a bizottságnak a tagjait, amelynek feladata az lesz, hogy „kigyomlálja” az arab ország 2012 végén hatályba lépett alkotmányából a Muzulmán Testvériség és a még szélsőségesebb iszlamista pártok által bevett cikkeket.
Az 50 főből álló bizottságnak, amelyben alig akadnak iszlamisták, 60 napja van arra, hogy véleményt alkosson az alkotmány szövegében javasolt változtatásokról. Utóbbiakat egy tíz bíróból álló testület fogalmazta meg, a bírákat szintén az ideiglenes államfő, Adli Manszúr nevezte ki. A bizottság szeptember 8-án kezdi meg munkáját.
A bírák által megfogalmazott alkotmánytervezet szerint a hadsereg a jövőben is megőrizné „különleges státuszát”, ami kizárja a fegyveres erők fölötti polgári ellenőrzést.
Az iszlamista befolyástól megtisztított alkotmányról népszavazást fognak tartani, majd ezt követően kerülhet sor Egyiptomban parlamenti és elnökválasztásra.
Sok ezren vonultak utcára a Muzulmán Testvériség hívására Egyiptom több városában augusztus 30-án, de a demonstrációk mérete jelentősen elmaradt a korábbiaktól, jelezve, hogy a biztonsági erők igencsak meggyengítették az iszlamista szervezetet. Egyes helyszíneken összecsapások alakultak ki, biztonsági források hat halálos áldozatról és ötven sebesültről számoltak be.