Az informatikus azt állítja, hogy minden dokumentumot átadott más újságíróknak Hongkongban, mielőtt Moszkvába utazott volna, és nem tartott magánál másolatokat. Ez „nem szolgálta volna a közérdeket” – jelentette ki egy pénteken megjelent interjúban.
Hozzátette azt is, hogy szerinte a kínai kémszolgálatok elől is sikerült megvédenie a dokumentumokat. Ezt azért gondolja – mondta –, mert a munkája során jól megismerte Peking hírszerzési képességeit. „Semmi esélye, hogy az oroszok vagy a kínaiak hozzájutottak a dokumentumokhoz” – hangoztatta az interjúban, amelyet titkosított csatornákon keresztül adott több napon át.
Elmondta, hogy fokozatosan alakult ki benne a döntés, hogy megszervezi a kiszivárogtatást. A hírszerző szolgálatok tevékenységével kapcsolatos kétségei akkor kezdődtek, amikor Genfben a CIA számára dolgozott. A motivációt a többség érdekével magyarázta. „Amennyiben a közvélemény nagy részének támogatásával folyik, akkor egy mégannyira behatoló és kevéssé erkölcsös programnak is van legalább valamennyi legitimitása. De a titokban, a közvélemény tudta nélkül folyó programoknak nincs ilyen legitimitásuk, és ez a probléma” – mondta.
Néhány nappal ezelőtt az NSA egykori alkalmazottjának apja New Yorkban tárulkozott ki az újságírók előtt. Lon Snowden szerint fiának még van mit kiszivárogtatnia az ügynökség tevékenységéről, és Oroszországban kell maradnia, hogy erről hiteles történetet tárhasson a nyilvánosság elé.