Túlfutott a szerelvény, rengetegen megsérültek

A vonat átszakított egy ütközőbakot a Buenos Aires-i Once pályaudvaron.

WA
2013. 10. 20. 10:12
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A baleset ugyanazon a pályaudvaron történt, ahol tavaly hasonló balesetben 52-en meghaltak, és mintegy 700-an megsérültek.

Egyelőre nem tudni, hogy a mozdonyvezető miért nem állította meg időben a szerelvényt. A vonat felszakította az ütközőbakot, majd a peronon egy födém alá szorulva állt meg.

Mind a száz sérültet kórházba vitték, de sokukat nem sokkal később már haza is engedték. Legalább öt ember végtagtörést szenvedett.

Rögtön a baleset után az összegyűlt tömeg dühödten kiabált a vasúti alkalmazottakkal, mert emlékeztek a tavalyi katasztrófára. A magukból kikelt utasok az utcán is kiabáltak, betörtek több kirakatot. Később rohamrendőrök érkeztek a helyszínre, és helyreállították a rendet.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.