A honvédség is részt vesz a NATO-hadgyakorlaton

Magyar részről száz katona, egy An–26 szállító repülőgép és három Gripen vesz részt a gyakorlaton.

VZ
2013. 11. 06. 19:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Harminc nemzet mintegy hatezer katonája vesz részt a 2014-től szolgálatba lépő gyors reagálású erők hét végéig tartó minősítő gyakorlatán, ahol mindhárom haderőnem: a szárazföldi haderő, a haditengerészet és a légierő is képviselteti magát.

A Lengyelország, Lettország és Litvánia területén zajló kiképzés alapvető célja a műveleti képességek és a készenlét fejlesztése, valamint a harcászati szintű vezetés és irányítás módszereinek bővítése, különös tekintettel a nemzetek közötti együttműködés erősítésére. A jövőben kétévente tartanak majd hasonló hadgyakorlatokat, más-más helyszínen.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.