Nagy erőket mozgósított hétfőn a francia rendőrség annak a magányos lövöldözőnek a megtalálására, aki délelőtt lövéseket adott le egy puskából a Libération című napilap székházában, majd elmenekült a helyszínről. Egy fotós súlyosan megsebesült a leadott lövésektől. Két órával később feltehetően ugyanez a személy adott le lövéseket a Société Générale nevű bank székházánál is, de ott senkinek nem esett bántódása.
Helikopter köröz a híres Champs-Elysées sugárút körül, ahol utoljára látták a gyanúsítottat, s aki egyes szemtanúk szerint bemenekült a metróba. A francia hírtelevíziók tudósítása szerint a látványos rendőri jelenlét ellenére nem állt meg az élet a turistákkal teli negyedben, a boltok nyitva tartanak, embertömeg hömpölyög a sugárúton, amelyet rendőrök leptek el.
„Az illető menekül, valódi veszélyt jelent” – közölte Manuel Valls belügyminiszter a Libération székházában.
A puskával felfegyverkezett, hosszú zöld kabátot, golyóálló mellényt, világos farmernadrágot és sapkát viselő, negyven év körüli férfi délelőtt negyed 11 órakor hatolt be a Libérationnak a francia főváros központjában, a III. kerületben található székházába. Szó nélkül két lövést adott le az előcsarnokban, majd gyalog távozott a helyszínről és elvegyült az utcai forgalomban. Egy 27 éves fotós súlyosan megsérült a mellkasán, életveszélyes állapotban kórházba szállították.
Egy múlt pénteki támadással ugyanezt az elkövetőt gyanúsítja a rendőrség: akkor a BFMTV hírtelevízió székházában tűnt fel egy magányos fegyveres férfi, megfenyegette a főszerkesztőt és egy másik újságírót, de nem adott le lövést. A rendőrség hétfőn a biztonsági kamerák felvételei alapján megállapította, hogy valószínűsíthetően ugyanez a férfi lövöldözött a Libération székházában.
A baloldali napilap székházának környékét teljesen lezárta a rendőrség, s elővigyázatosságból a többi párizsi médiacég székházait is rendőrök vették körül. Francois Hollande államfő arra kérte a belügyminisztériumot, hogy „minden eszközt vessen be” a lövöldöző letartóztatására. A Le Parisien, a Le Monde, a Les Échos és a Le Figaro napilapok mellett az Europe1 kereskedelmi rádió is jelezte, hogy a rendőrség jelentős erőkkel védi a székhelyüket.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!