Száz halott, több száz eltűnt – lecsapott a vihar

Trópusi vihar söpört végig Szomália északi, tengerparti részén a hét végén.

TK
2013. 11. 11. 19:44
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Heves vihar tombolt Bandarbeyle és Eyl városban szombaton és vasárnap. Mintegy száz ember meghalt, haszonállatokat és több száz lakóházat a tengerbe sodort a hirtelen jött áradás” – mondta Farole, és hozzátette, felkérik a nemzetközi közösséget, hogy segítsenek az áldozatokon. Az előzetes információk alapján több száz embert eltűntként tartanak számon.

A trópusi vihar lakóházakat, hajókat, sőt egész falvakat tarolt le. Több mint százezer haszonállat veszett oda, ami több tízezer ember bevételi forrását veszélyezteti.

Puntland félautonóm régió Szomália viszonylag nyugodt részén terül el, és többnyire sikerült kivonnia magát az országban csaknem húsz éve dúló polgárháborúból. A nyugati hatalmak, amelyek évek óta egy laza föderális rendszer létrehozása mellett foglalnak állást, gyakran modellként állítják a környező régiók elé.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.