A halálra ítélt Dzsang állítólag arra hivatkozott, hogy a jelenlegi rezsim nem tudja kezelni a gazdasági helyzetet, és nincsenek eszközei arra, hogy biztosítsa a lakosság megélhetését.
„Ha ezek a jelentések megerősítést nyernek, az észak-koreai rezsim kivételes kegyetlenségének újabb példáját szolgáltathatják” – kommentálta a híreket Patrick Ventrell, a Fehér Ház nemzetbiztonsági tanácsának szóvivője. Mint mondta, Washington szoros figyelemmel követi az észak-koreai fejleményeket, és konzultációkat folytat a legfrissebb történésekről a térségben található partnerországaival is.
Néhány nappal ezelőtt Dzsangot már megfosztották minden tisztségétől, és kizárták a kormányzó Koreai Munkapártból, miután – az akkori jelentések szerint – „minden képzeletet felülmúló bűncselekmények sorozatát” követte el, és „hatalmas károkat okozott a pártnak és a forradalomnak”. Bűnei között említették, hogy „ideológiailag elhajlott, a kapitalista életmód befolyása alá került, elegáns éttermekbe járt, kaszinókban költötte az ország birtokában lévő külföldi valutát, a tengerentúlon kezeltette magát egészségügyi problémáival, rossz gazdasági döntéseket hozott, elkótyavetyélte az ország értékeit, kenőpénzt fogadott el, szeretőket tartott, kábítószert fogyasztott, és ellenforradalmi csoportot vezetett”.
A korábban rendkívül nagy befolyással rendelkező tisztségviselőt egyebek közt az Állami Védelmi Bizottságban betöltött posztjáról váltották le, és megfosztották katonai rendfokozatától. Kivágták Kim Dzsong Un nagynénjének férjét egy dokumentumfilmből is, amely Kim pályafutásáról szól. Kivégzéséről éjszaka számolt be a Daily Mail internetes kiadása.