A férfit Menton francia kisváros egyik szállodájának parkolójában fogták el néhány kilométerre Ventimigliától, ahol átlépte a határt. Azzal az autóval volt, melyet a szökéshez használt.
A jutalomszabadságban részesült Bartolomeo Gagliano kedden hagyta el a liguriai Savona börtönét. Nem akart visszatérni cellájába, ezért Savona utcáin túszul ejtett egy péket, akit arra kényszerített, gépkocsijával vigye el Genováig. Innen egyedül hajtott tovább az autóval Franciaország irányába. Fegyver is volt nála.
Szökése heves vitát váltott ki Olaszországban. A már számos börtönt megjárt Gagliano ugyanis sorozatgyilkosként volt ismert a hatóságok előtt: 1981-ben egy prostituáltat gyilkolt meg, később két transzszexuálist. A múltban egyszer már jutalomszabadságban részesült: akkor sem tért vissza a börtönbe, hanem túszul ejtett egy családot. Minderről azonban a savonai börtönben semmit sem tudtak. Ide enyhébb bűncselekményért, lopásért került, kilenc évre ítélték el, és 2015 tavaszán szabadult volna. A börtönigazgató a fegyenc szökésekor azzal védekezett, nem tudta, hogy veszélyes rabról van szó.
Annamaria Cancellieri éppen az olasz képviselőházban magyarázta a Gaglianónak adott szabadság körülményeit, amikor megérkezett a szökött fegyenc elfogásának híre. „Éljen!” – kiáltotta a miniszter. Elmondta, hogy a Gaglianót szabadlábra helyező börtön igazgatóját leváltották.
A szintén jutalomszabadságról megszökött Pietro Espositót pénteken Emilia–Romagna tartományban, Forli városában tartóztatták le. A nápolyi Camorra bűnszervezet gyilkosának már csak néhány hónap volt hátra büntetéséből, mégsem tért vissza a börtönbe. Nővére lakásához közel, az utcán tartóztatták le, miközben éppen sétára indult.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!