Az ukrán belügy-minisztérium közlése szerint „a tömeges zavargások néhány résztvevője” az éjjel betört a Kijev rádió- és televíziótársaságnak a város főutcáján, a Krescsatikon lévő helyiségeibe, és szétverte az irodákat, valamint a stúdióberendezéseket.
A rohamrendőröknek továbbra is ellenszegülő radikális csoportok a belügyi közlés szerint ismét autóabroncsokat égettek, és a tűz átterjedt egy házra is. A gyújtogatók az oltást is akadályozták – tették hozzá.
Videó-összeállítás az elmúlt napok tüntetéseiről
Ellenzéki források előzőleg arról számoltak be, hogy a rendőri erőszak következtében öten vesztették életüket szerdán. A hatóságok annyit erősítettek meg, hogy két tüntető lőtt sebekbe halt bele. Az összecsapások során előző nap történt halálesetekkel kapcsolatban Mikola Azarov miniszterelnök a BBC-nek kijelentette, hogy a provokátorok a felelősek, nem pedig a rendőrség. Hozzátette: a fővárosban a hatóságok teljes mértékben ellenőrzésük alatt tartják a helyzetet.
Vitalij Klicsko volt bokszvilágbajnok, az ellenzéki UDAR párt elnöke a Viktor Janukovics elnökkel folytatott tárgyalásai után az este Kijev központjában a tüntetőknek azt mondta, hogy előre hozott választások kiírására szólította fel az oroszbarát államfőt, s kijelentette, hogy „ha az elnök nem válaszol holnap [ ], akkor támadásba megyünk át”. A tüntetők ultimátumszerűen követelték, hogy Janukovics csütörtök estig mondjon le.
Az országban 2013 végén szabadultak el ismét az indulatok, miután Viktor Janukovics államfő és Mikola Azarov miniszterelnök elutasította az Európai Unióval való társulási szerződés aláírását. Kijev utcáin százezrek jelentek meg, és ismét mindenki számára világos lett az Ukrajna keleti és nyugati része közti óriási szakadék. A 2004-es elnökválasztás óta folyamatos geopolitikai versenyfutás újra felerősödött a Nyugat és Oroszország között.