Mesterházy Attila, az MSZP elnöke novemberben jelentette be, hogy az üzlet miatt Brüsszelhez fordulnak, mert úgy ítélik meg, hogy a kormány a gázüzletág valódi értékénél 200 milliárd forinttal többet fizetett a német nagyvállalatnak, amit az uniós jog szerint tiltott állami finanszírozásnak tartanak.
A kormány egy független vagyonvizsgálatra hivatkozva azt állítja, hogy a 280 milliárdért megvásárolt gázüzletág valójában 400 milliárdot ér, a vagyonértékelés részletei ugyanakkor nem nyilvánosak.
Colombani az MTI kérdésére válaszolva hangsúlyozta, hogy a panasz befogadása és véleményezésre küldése még nem jelent hivatalos versenyjogi eljárást. Minden panaszt megküldenek az érintett tagállamnak, hogy kifejthesse azzal kapcsolatos álláspontját – ismertette a szóvivő.
A baloldali ellenzék akciója illeszkedik eddigi, hazánkat lejárató politikájába. A szocialisták brüsszeli áskálódására számos példa akadt 2010 óta. A legutóbbi ilyen ügy a hazánkat elítélő Tavares-jelentés, amelyről később kiderült, hogy Göncz Kinga és Tabajdi Csaba szocialista képviselők állnak mögötte – miközben hónapokig tagadták, hogy közük lenne hozzá. 2011-ben pedig, néhány nappal a magyar uniós elnökség programjának bemutatása előtt a kormányt antidemokratikusnak és antikapitalistának beállító, lejárató levelet köröztetett a magyar szocialista delegáció az Európai Parlamentben – ezt is egészen addig tagadták, amíg nyilvánosságra nem került a körlevél.
Az E.ON gázkészletével csökkenhet tovább a rezsi – nyilatkozott korábban egy szakember. Mint mondta, az állam a német energetikai cég magyarországi leányvállalatának megvásárlásával több milliárd köbméter párnagázhoz jut, amelyet értékesíteni is lehet a jelenlegi alacsony fogyasztás mellett.