Mesterházy Attila, az MSZP elnök-frakcióvezetője november közepén a parlamentben jelentette be, hogy az Európai Bizottsághoz fordulnak az E.ON gázüzletágának megvételével kapcsolatban, mert tiltott állami támogatásként értékelik.
Ezt követően jelentette be Németh Szilárd: a Fidesz további lépéseket kezdeményez, hogy megvédje a rezsicsökkentést a „hazug baloldaltól”. A kormánypárt rezsimérséklési munkacsoportjának vezetője hozzátette: a „bukott baloldal a rezsicsökkentés eltörlésére készül, amely éppen a kis keresetű családoknak és nyugdíjasoknak fájna a legjobban”.
A Fidesz szóvivője úgy értékelte Mesterházyék lépését, hogy a szocialisták elindították a rezsicsökkentés elleni támadásukat Brüsszelben. Hoppál Péter azt mondta, a szocialisták megint nem a magyar emberek érdekeit védik, Brüsszelből akarnak nyomást gyakorolni a kabinetre, „hogy törölje el a rezsicsökkentés eddigi eredményeit”. Közölte, a kormányoldal be fogja tartani a rezsimérséklés megvédéséről szóló országgyűlési nyilatkozatot.
A baloldali ellenzék akciója illeszkedik eddigi, hazánkat lejárató politikájába. A szocialisták brüsszeli áskálódására számos példa akadt 2010 óta. A legutóbbi ilyen ügy a hazánkat elítélő Tavares-jelentés, amelyről később kiderült, hogy Göncz Kinga és Tabajdi Csaba szocialista képviselők állnak mögötte – miközben hónapokig tagadták, hogy közük lenne hozzá. 2011-ben pedig, néhány nappal a magyar uniós elnökség programjának bemutatása előtt a kormányt antidemokratikusnak és antikapitalistának beállító, lejárató levelet köröztetett a magyar szocialista delegáció az Európai Parlamentben – ezt is egészen addig tagadták, amíg nyilvánosságra nem került a körlevél.
Az E.ON gázkészletével csökkenhet tovább ősszel és jövő tavasszal a rezsi – nyilatkozott korábban egy szakember. Mint mondta, az állam a német energetikai cég magyarországi leányvállalatának megvásárlásával több milliárd köbméter párnagázhoz jut, amelyet értékesíteni is lehet a jelenlegi alacsony fogyasztás mellett.