Brüsszel újra segít a szocialistáknak?

Elkezdte az Európai Bizottság versenypolitikai főigazgatósága az MSZP által az E.ON-vásárlás ügyében tett ­beadvány vizsgálatát.

2013. 12. 12. 12:32
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mesterházy Attila, az MSZP elnök-frakcióvezetője november közepén a parlamentben jelentette be, hogy az Európai Bizottsághoz fordulnak az E.ON gázüzletágának megvételével kapcsolatban, mert tiltott állami támogatásként értékelik.

Ezt követően jelentette be Németh Szilárd: a Fidesz további lépéseket kezdeményez, hogy megvédje a rezsicsökkentést a „hazug baloldaltól”. A kormánypárt rezsimérséklési munkacsoportjának vezetője hozzátette: a „bukott baloldal a rezsicsökkentés eltörlésére készül, amely éppen a kis keresetű családoknak és nyugdíjasoknak fájna a legjobban”.

A Fidesz szóvivője úgy értékelte Mesterházyék lépését, hogy a szocialisták elindították a rezsicsökkentés elleni támadásukat Brüsszelben. Hoppál Péter azt mondta, a szocialisták megint nem a magyar emberek érdekeit védik, Brüsszelből akarnak nyomást gyakorolni a kabinetre, „hogy törölje el a rezsicsökkentés eddigi eredményeit”. Közölte, a kormányoldal be fogja tartani a rezsimérséklés megvédéséről szóló országgyűlési nyilatkozatot.

A baloldali ellenzék akciója illeszkedik eddigi, hazánkat lejárató politikájába. A szocialisták brüsszeli áskálódására számos példa akadt 2010 óta. A legutóbbi ilyen ügy a hazánkat elítélő Tavares-jelentés, amelyről később kiderült, hogy Göncz Kinga és Tabajdi Csaba szocialista képviselők állnak mögötte – miközben hónapokig tagadták, hogy közük lenne hozzá. 2011-ben pedig, néhány nappal a magyar uniós elnökség programjának bemutatása előtt a kormányt antidemokratikusnak és antikapitalistának beállító, lejárató levelet köröztetett a magyar szocialista delegáció az Európai Parlamentben – ezt is egészen addig tagadták, amíg nyilvánosságra nem került a körlevél.

Az E.ON gázkészletével csökkenhet tovább ősszel és jövő tavasszal a rezsi – nyilatkozott korábban egy szakember. Mint mondta, az állam a német energetikai cég magyarországi leányvállalatának megvásárlásával több milliárd köbméter párnagázhoz jut, amelyet értékesíteni is lehet a jelenlegi alacsony fogyasztás mellett.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.