A misszionárius hétfőn egy a hatóságok által Phenjanban szervezett sajtótájékoztatón elmondta: „Úgy vélem, hogy a problémám az amerikai kormány és ennek az országnak a kormánya közötti szoros együttműködéssel és megegyezéssel megoldható." Hozzátette, hogy nem bánnak vele rosszul a börtönben.
A 45 éves Baét 2012 óta tartják fogva, amikor egy turistacsoportot kísért Észak-Koreába. Az ország legfelsőbb bírósága később 15 év kényszermunkára ítélte az észak-koreai állam felforgatásáért. Érvelésük szerint a férfi idegenforgalmi tevékenység leple alatt csoportokat hozott létre, hogy megbuktassa a phenjani kormányt.
Korábban élő adásban szólalkozott össze Észak-Korea ügyében a Phenjanban, „örök barátjánál" tartózkodó Dennis Rodman, az NBA amerikai profi kosárliga volt sztárja Chris Cuomóval, a CNN műsorvezetőjével. Rodman különösen akkor jött indulatba, amikor Cuomo azt kérdezte: megpróbálta-e latba vetni befolyását Kenneth Bae szabadon bocsátásának érdekében.
Rodman erre indulatosan, ujjal a kamerába mutogatva visszakérdezett, és arról faggatta Cuomót, van-e fogalma arról, hogy Bae mit csinált Észak-Koreában.
Később azért elnézést kért, és ittas állapotára hivatkozott.
„Kenneth Bae hétfői nyilatkozatát nem értékelhetjük a sajátjaként. Az ok, amiért Észak-Korea ezt az állítást közzétetette a férfival, hogy azt akarják, Washington legyen a kezdeményező – magyarázta Kim Dzsin Mu, a szöuli védelmi elemzések intézetének Észak-Koreával foglalkozó munkatársa.
Washington augusztusban egy amerikai diplomatát akart küldeni a távol-keleti országba, hogy közbenjárjon Bae szabadon engedéséért, Phenjan azonban később meghiúsította az utazást. Azóta megszakadt a hivatalos kapcsolat az Egyesült Államok és Észak-Korea között.
Észak-Korea néhány hete szabadon engedett egy idős amerikai férfit, akit korábban az 1950–1953-as koreai háborúban állítólag elkövetett bűneiért vetettek néhány hétre börtönbe. Phenjan 2009 óta legkevesebb hét amerikai állampolgárt vett őrizetbe, őket végül kiutasították vagy prominens személyek közbenjárására – például Bill Clinton vagy Jimmy Carter korábbi amerikai elnökök látogatása után – elengedtek.